„Máš-li lásku, máš všechno…“ 

Tyto slova od Johna Lennona jste již nejspíše slyšely. Máš-li lásku, máš všechno… Můj oblíbený citát.

Láska. Krásný cit, který nás všechny pojí. K jednomu více, ke druhému o kousíček méně. Každý ji vnímáme trošku jiným pohledem, ale každý ji ke svému životnímu štěstí potřebujeme. Srdce a životy zalité láskou jsou přece ty, které hory přenáší. V dnešní uspěchané době ji však často zapomínáme více projevovat. Co myslíte?

Přijde mi že doba mobilů, přibývajících sociálních sítí, vtipných videí a celé toto mediální šílenství staví mezi lidmi zdi. Lidé si zapomínají povídat, zapomínají se ptát druhých, které tolik milují jak se jim daří nebo co je trápí. Místo toho jim pošlou polibek na Facebooku. Místo chvil plných smíchu si pošlou nemotorná štěňátka a když spolu jedou v autě, jen se smutně dívají z oken na ten mihotavý svět. Nebo mám tento pohled jen já?

S Nikolasem jsem čtyři roky a milujeme jeden druhého nadevše. Jen mi občas přijde, že ty slova lásky znějí trošku jinak. Miluji tě, mám tě rád, objetí a polibek. Nic složitého, mohlo by se zdá, a přesto někdy velmi náročné. Přes všechen shon všedních dní, který si vytváříme především v sobě, se nedokáže zastavit a procítit to co děláme.

Není to dramatické jak se zdá, spíše mě to, jakož to emotivního človíčka, občas zamrzí. Ale znáte to, ženy to prostě mají jinak než muži. Při romantickém filmu brečíme většinou my a přítel si hraje na tvrďáka, který přeci vedle nás nebude brečet.

Láska je však ta emoce, která nás pojí. Která nás dovedla nebo teprve dovede, až k onomu romantickému okamžiku zásnub.Poté budou přípravy a svatba. A i na ní je přeci láska hlavní emoce, která všechny rozzáří. Láska nám vhání slzičky do očí, když slyšíme vyznání lásky od nastávajícího manžela. Láska je ten motor úžasné svatby. Svatbou však zajisté nic nekončí. Každý den může být takovou oslavou lásky, záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Myslete na to. Jak ve svých všedních dnech, tak i těch významnějších. Budete vzpomínat na svatební dekoraci nebo spíše na momenty plné lásky, smíchu a dušičky zalité štěstím? Odpověď je více než jasná.

Zkuste si každý den najít chvilku a promluvte si s lidmi, které milujete. Ať  už s přítelem, maminkou, sourozencem nebo kamarádkou. Nejsme vlci samotáři, ale osůbky, které lásku k životu jednoduše potřebují. A vzájemné projevování si ji je přeci to krásné. Je až smutné, že to někteří tak dlouho odkládají až je jednou pozdě. A to často u těch nejbližších. Naplánujte si kafčo s vaší mámou, večeři při svíčkách s přítelem, nakupovací den s kamarádkou a užívejte si jejich přítomnost a řekněte jim, jak je máte rádi.

Nepište jim jen zprávy přes Messenger, WhatsApp nebo sms. Povídejte si s nimi! Jestli osobně, přes telefon nebo skype záleží na možnostech, ale slyšet toho druhého je něco úplně jiného než jen něco vyťukat na klávesnici.

Protože když své životy zalijeme láskou, objevíme jeho úžasnou krásu a rozmanitost. Věřte mi. Přes večerní zprávy plné násilí to zajisté nebude. Ty k životu vůbec nepotřebujeme. Já je třeba už přes dva roky vůbec nesleduji a pořád jsem tady. Jsou důležitější věci v životě.

Přeji vám mnoho krásných okamžiků s vašimi milovanými, nezapomínejte si povídat a říkejte si, jak se máte rádi. A samozřejmě krásný svatební den.

S láskou
M

Text a obrázky: Monika Hlaváčková
Monika Hlaváčková

Inspiruji a pomáhám vést nevěsty během plánování svateb, neboť má dlouholeté zkušenosti se svatbami z různých úhlů pohledu. Gastronomie, dekorace, organizace to vše jsem nespočetněkrát zažila. >>>> Můj příběh Jsem také autorkou e-booku Jak zorganizovat svatbu, třeba i za 14 dní a Zápisníku nevěsty, který jde již brzy do tisku.

Komentáře