Datum svatby, místo a …

Tak a už jsme opět o kus dál. Máme datum svatby, místo a z 99 % i obřad vyřešený. Uff… Hlavně ten poslední bod pro nás byl trošku oříšek. Představy rodin jsou různé, naše taky a jak to vše spojit. No museli jsme to vše trochu krotit, ale nakonec to bude vše podle přání nás dvou a to je hlavní.

Máme datum svatby

Téma které nás prováze od okamžiku oznámení zásnub. Gratulace nebrali konce a s tím i otázky na datum svatby. Tak teď už to tedy můžeme říct, 10.08.2019 bude i náš velký den.

Řešili jsme především roční období

Jaro, léto, podzim nebo zima? Přáli jsme si svatbu ještě letos. Proto jsme jaro vyškrtli hned nazačátku, protože společně s dokončováním vysoké školy to pro mě nebylo tolik přijatelné. Zima nakonec také padla, protože by přítel nebyl nadšený z hodinového focení ve sněhu. Podzim je krásný, ale dny se krátí a tak nakonec padla volba na léto.

Sen svatby na louce, odpolední zábava pod širým nebem a případně grilování a volná zábava. To se nám líbilo a bylo jasno.

Takže jsme neměli konkrétní datum a podle toho hledali, ale jen období a nakonec i to datum krásně vyšlo.

Co doporučuji při výběru místa na hostinu?

Určitě se na adné místo zajeďte podívat osobně. Reference na internetu jsou jedna věc, ale realita může být úplně jiná.

Nás například u některých míst zklamalo jídlo, jinde neměli točené pivo (což je to pro snoubence na svatbě v Česku důležité) a nebo až přehnaně vysoké nájmy za služby, které v něm byly zahrnuty. Což z fotek na internetu nemusíte vyčíst.

Nakonec jsme zvolili krásné místo uprostřed polí na Jižní Moravě, ale o tom až někdy příště.

Co když už jsme měli možné termíny?

Jednoduše jsme obvolali ty osoby, které na naší svatbě musí bezpodmínečně být a zjistili, zdali se jím termín hodí a nemají v něm něco neodkladného. No a poté už jen potvrdili jeden z termínů a rozeslali Save the date kartičky, které se rozesílají i rok dopředu. Jedná se o kartičky, které oznámí hostům pouze datum svatby, aby si termín zarezervovali pro vás. My je rozeslali pouze elektronicky a klasická oznámení poté budou tištěná.

Další velkou otázkou je, kdo vám bude radit?

Nám totiž chtělo radit, pomáhat a také rozhodovat za nás více lidí. Bylo to náročné, ale my to hned vyřešili po svém. Vysvětlili jsme jim, že je to svatba naše a bude v tom stylu a s takovými hosty, které si na svatbě přejeme my. Některým to trvalo chvilku déle to překousnout, ale teď s odstupem času je to tak lepší. Nebo alespoň pro nás.

A to bych doporučovala i vám. Zbrzděte tyto nevýtané rádce hned zezačátku nebo si po pár týdnech budete už jen přát, ať je svatba za vámi a to by byla velká škoda!

O samotném obřadu se rozepíšu příště.

Stále totiž řešíme menší detaily a nechci nic psát před tím, když to není hotovo. Ale datum už máme zarezervováno.

No a co dál?

Teď už můžeme řešit další dodavatele. Poptávala jsem některé již předtím, tak už mohu dořešit i detaily. Fotografa, hudbu, vizážistku a mnoho dalšího… Můžete se již brzy těšit.

No a pokud by vás zajímalo něco více z našeho plánování, tak mi napište přímo do Messengeru a odpovím hned jak to bude možné.

S láskou,
Monča

Monika Hlaváčková

Inspiruji a pomáhám vést nevěsty během plánování svateb, neboť má dlouholeté zkušenosti se svatbami z různých úhlů pohledu. Gastronomie, dekorace, organizace to vše jsem nespočetněkrát zažila. >>>> Můj příběh Jsem také autorkou e-booku Jak zorganizovat svatbu, třeba i za 14 dní a Zápisníku nevěsty, který jde již brzy do tisku.

Komentáře