1. krok zásnuby a jaký je ten druhý?

Možná už někteří z vás tuší o co jde, tak to nebudu protahovat. Jsem zasnoubená! Dnes je to přesně dva měsíce od vyslovení nádherné životní otázky a já odpověděla samozřejmě ano. 

Co to znamená pro vás? Jednoduše to, že můžete sledovat naše plánování svatby „online“. Budu s vámi sdílet to co právě řešíme, jak se nad danými úkoly zamýšlíme a jak jsme se nakonec rozhodli. Věřím totiž, že příběh který člověk žije inspiruje o poznání více a proto vás o tuto šanci nechci ochudit. 

Těšte se na aktuální videa o tom, co řešíme a kde nám to třeba i při plánech drhne. Věřím, že i tyto malé přešlapy a neshody vám dodají více jistoty při vašem plánování. 

A jak zásnuby probíhaly? Mnoho z našich kamarádů a známých si myslelo, že to bylo při naší měsíční cestě po Vietnamu, kde jsme byli celý leden. Ale realita je jiná. Nikolaus to zvládl ještě před odletem, a to u nás doma v kuchyni. 

Měl pro mě přichystaný ještě jeden vánoční dárek. Ten mi dal při balení před naším odletem. Byla to větší krabice, jak od vína nebo termosky. Den předtím jsme se totiž bavili o tom, že termosku kupoval, tak jsem si myslela, že vím co tam je. Po rozbalení v ní však byla krabička druhá, menší a tu si přítel vzal, poklekl a zeptal se, zdali si ho vezmu za muže. 

No co vám budu povídat. Bylo to dojemné, plné emocí a v konečném důsledku jsem ráda, že to bylo doma než někde na cestách mezi rýžovými poli s cizími pozorovateli. 

Po našem návratu z cest jsme to oznámili rodině. Při naplánované večeři s mými rodiči je Nikolaus požádal o mou ruku a my tak měli i jejich požehnání k plánování svatby. 

Možnosti jak oznámit zásnuby rodičům jsou různé. Někteří muži žádají tatínky nastávající nevěsty o její ruku tajně již před zásnubami. Jiní po samotných zásnubách a někteří žádost neřeší a pouze oznámí, že jsou zasnoubení. Doby, kdy o sňatcích rozhodovali rodiče jsou ty tam, takže je zcela na vás, jak se rozhodnete. 

A jen tak mimochodem. Pokud reakce vašich kamarádů nebo i členů rodiny nebudou podle vašich představ, nezoufejte. Někdy potřebují jen čas na vstřebání takové životní změny, jindy potřebují trošku déle na to, aby si vlastně uvědomili, co že jste jim to vlastně oznámili.

I my jsme takové reakce zažili, ale po týdnu už bylo vše úplně jinak a začali přicházet zvědavé dotazy kolem svatby. 

No a my pomaličku začínáme plánovat, takže se máte na co těšit. 

S láskou, 
Monča

Monika Hlaváčková

Inspiruji a pomáhám vést nevěsty během plánování svateb, neboť má dlouholeté zkušenosti se svatbami z různých úhlů pohledu. Gastronomie, dekorace, organizace to vše jsem nespočetněkrát zažila. >>>> Můj příběh Jsem také autorkou e-booku Jak zorganizovat svatbu, třeba i za 14 dní a Zápisníku nevěsty, který jde již brzy do tisku.

Komentáře